Korkusuz Kameni

Messi ve Ronaldo’ya karşı forma giyen Fenerbahçe file bekçisi, hiçbir oyuncudan tedirgin olmadığını söyledi, “Ben top nerede ona bakarım. Kaleye girmesini engellediğim sürece kimin ayağında olduğu fark etmez” dedi.

10.7.2017 10:04:00 Yorumlar (0) Okunma Sayısı (132)

Korkusuz Kameni
Fenerbahçe’nin yeni kalecisi Kameni, oynarsa elinden geleni yapacağını, oynamazsa Volkan’a sonuna kadar destek olacağını belirtti.
 
Gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren tecrübeli file bekçisinin konuşmasından satır başları şöyle:
 
-Kaptanlarımız, teknik heyetimiz ve takım arkadaşlarım, herkes, kollarını sonuna kadar açarak sıcak bir karşılama yaptı. İyi bir takım ruhumuz var. 
Gelmeden önce Webo ile konuştum. Bana Fenerbahçe ile ilgili çok güzel şeyler söyledi. Bu büyük takımın ne tür güzelliklere sahip olduğunu anlattı. 
 
-Yeni bir ülkeye geldim. Uzun yıllardır forma giyen bir kalecisi var. Ama bende bu ekibin bir parçası olmak ve bu takıma katkı sağlamak için buradayım. Bizim hedefimiz F.Bahçe’nin kalesini gole kapatmak. 
Galatasaray’a karşı hiç forma giymedim ama Fenerbahçe’nin en önemli rakibinin olduğunu biliyorum. Aralarındaki yıllara dayanan rekabeti gayet iyi biliyorum. İsteğim Fenerbahçe her maçı kazansın, özellikle Galatasaray derbisini kazansın.
 
-Dünyanın en iyi liglerinden biri olan İspanya Ligi’nden geliyorum. Türkiye ligine geldim diye alt seviye bir lige geldim diye düşünmüyorum. Çünkü Türkiye ligi gerçekten çok üst seviyede oyuncuları barındıran bir lig. (Messi mi, Ronaldo mu? sorusuna) İkisi dünyanın en iyisi... Herhangi birini seçemem. Beni hiçbir oyuncu tedirgin etmez. Her futbolcuya saygı duyarım. Kaledeyken top nerede ona bakarım. Çünkü benim amacım topun kaleye girmemesi... Kaleye girmesini engellediğim sürece topun kimin ayağında olduğu fark etmez.
 
-(Volkan Demirel’in 40 yaşına kadar oynama hedefinin hatırlatılması üzerine) Volkan eğer 40 yaşına kadar oynayıp eğer ondan sonra ben oynamaya başlayacaksam o zaman biraz yaşım ilerlemiş olur! Umuyorum bu hedefine ulaşabilir. O benim takım arkadaşım, onun için ancak güzel şeyler dileyebilirim. (Muhammet Ali tişörtü giymesiyle ilgili olarak) Özel bir mesaj ve benim kişiliğimle ilgili bir durum değil. Tamamen o günkü kıyafetime uygun olduğunu düşündüğüm için giydim.
 
Barçalılar çok sevindi!
İspanya’da oynadığı dönemde Barcelona’nın baş belası olan Kameni, Barça taraftarının Malaga’dan ayrılmasına sevindiği yolundaki haberlerin kendisi için ancak mutluluk verici olacağını söyledi. Fenerbahçe’nin yeni file bekçisi, “Barcelona’dan 7 maç gol yememiş tek kaleciyim. Bu istatistiklere bakarak insanların sizi övmesi keyif veriyor. Ama artık önümde Fenerbahçe ile ulaşmam gereken hedefler var” dedi.
 
 
 

Yorum Bırakın:

Gönder