İsveç '7 tane yemeyiz' diyor!

Dünya Kupası elemeleri bu gece ilginç bir maça ev sahipliği yapacak. A Grubu'nda Hollanda evinde İsveç'i misafir edecek. Konuk ekip son haftaya rakibini üç puan önünde giriyor. Genel averaj sistemine göre Portakallar'ın ikinci sıradaki rakibini geride bırakması için maçı 7-0 kazanması gerekiyor.

10.10.2017 12:51:00 Yorumlar (0) Okunma Sayısı (312)

İsveç '7 tane yemeyiz' diyor!

Skorer Dış Haberler - Hollanda Teknik Direktörü Dirk Advocaat, çok zor görünen bu farkı yakalayabileceklerini düşünse de İskandinav ekibi kendisinden emin. İsveç'te sanki takım şimdidien play off'u garantilemiş gibi haberlerin çokluğu dikkat çekiyor.

'İsveçle eşleşmek istemiyorlar'

Onlardan biri Aftonbladet'te yayınlandı. 'Play off'a kalan hiçbir takım İsveç ile eşleşmek istemiyor' başlığıyla yayınlanan haberde Danimarka, İtalya, Hırvatistan, İsviçre ve Portekiz'in, bu turda rakip olarak kendileriyle eşleşmek istemediği değerlendirmesine yer verildi.

'Play-off'ta seribaşı değiliz'

Benzer şekilde Expressen gazetesi de İsveç'i play-off'ta zorlu rakiplerin beklediği yönünde bir habere imza attı. Hırvatistan ve İtalya gibi takımların bulunduğu yerde İsveç'in seribaşı olmayacağı vurgulandı. Play-off kura çekiminin gelecek hafta pazartesi yapılacağı bilgisi de paylaşıldı.

'Advocaat'ın canını sıktı'

Advocaat'ın maç öncesi basın toplantısına katılan İsveçli gazeteci Andreas Sundberg de, fotbollskanalen'e yaptığı değerlendirmede 'Hollanda keyifsiz çünkü muhtemelen eleneceklerini biliyorlar. Advocaat'ın da bu yöndeki sorular karşısında canı sıkıldı' şeklinde izlenimlerini aktardı.

Beşiktaşlı Babel ve Fenerbahçeli Janssen'in ilk 11'inde olması beklenen Hollanda'ya karşı, as oyunculardan kurulu şekilde sahaya çıkacak İsveç'in muhtemel 11'i şöyle:

Robin Olsen, Mikael Lustig, Victor Nilsson-Lindelöf, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson, Viktor Claesson,  ebastian Larsson, Jakob Johansson, Emil Forsberg, Ola Toivonen, Marcus Berg

 


Yorum Bırakın:

Gönder