Galatasaray'da Levent Nazifoğlu istifa etti

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu istifa etti.

19.3.2017 18:57:00 Yorumlar (0) Okunma Sayısı (194)

Galatasaray'da Levent Nazifoğlu istifa etti
İstifasını açıklayan Galatasaray yöneticisi Nazifoğlu ayrılık kararının sebeplerini ve kulüp ortamında yaşadıklarını anlattı.
 
Galatasaray'ın görevinden istifa ettiğini açıklayan eski Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu istifa kararının arkaplanını A Spor'a yaptığı özel açıklamalarla özetledi.
 
İstifa sebebinin görevinden yorulmak olduğunu söyleyen Nazifoğlu, kulüp içindeki riyakar ortamla başa çıkamadığını belirtti ve ayrılık kararının istek üzerine değil kendi kararıyla geldiğini söyledi:
 
"Ben çok yoruldum. Yalanlarla uğraşmaktan bıktım. Bir maskeli balo oynanıyor. Bununla baş edemedim. Aileme vakit ayırmak istiyorum. Söylendiği gibi kimse istifamı istemedi, ben hür irademle istifa ettim."
 
Sarı-kırmızılı kulübün nasıl yola devam edeceğiyle de ilgilenmediğini belirten Nazifoğlu yalnızca yönetime kulüp çıkarlarını ön plana almaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu:
 
"Galatasaray'da bundan sonra ne olur, bilmiyorum. Çok da ilgilenmiyorum. Umarım olanlardan ders alınır. Artık şahsi egolar bir kenara bırakılır ve Galatasaray'ın çıkarları ön plana alınır."
 
Takımın yeni antrenörü Igor Tudor'u değerlendirmek için erken olduğunu ima eden eski yönetici Hırvat teknik direktör için geleceğe dönük plan yapılması gerektiğini belirtti:
 
"Igor Tudor'a bir sezon başı çalışma imkanı verilmeli. Kendi takımını kurması için şans verilmeli. Bir taraftar olarak görüşüm bu."
 
Başkan Dursun Özbek'e kırgın olup olmadığı sorulan Nazifoğlu, sarı-kırmızılıların başkanı hakkındaki olumlu görüşlerini tekrarladı, çevresindeki zararlı ortama dikkat çekti:
 
"Dursun Özbek, Galatasaray'ı düze çıkaracak karaktere sahip. Ama rahat bırakılmalı. Özellikle dış etkenlerden çok etkileniyor. Rahat bırakılırsa kaos ortamı biter."
 
Galatasaray'ın şu anki durumda medyanın yaptığı haberlerin de etkili olduğunu iddia eden Nazifoğlu takım hakkındaki isabetsiz haberlerin tekrar tekrar gündeme geldiğini iddia etti:
 
"Medyadan yönetime herkesin bu oluşan durumda vebali var. Medya korkunç yalanlar yazıyor. Bunlar ortaya çıkınca kimse hesabını sormadığı için yeniden yazabiliyor."
 
Özbek'in çevresindeki zararlı ortam hakkında daha fazla bilgi verilmesi istenen Nazifoğlu yönetim içinden gelen yönlendirmelere vurgu yaptı:
 
"Yönetimden iki isim var başkanı yönlendirmeye çalışan. Onların sorumluluğu var bu durumda. Yönlendiriyorlar diyemem, yönlendirmeye çalışıyorlar. İsimlerini verip polemik yaratmak istemiyorum."
 
Riekerink'in gidişiyle takımın geri gideceğini söylemesine rağmen Tudor'un göreve geldiği hatırlatılan Nazifoğlu, Hollandalı hocayı gönderme kararının beklenen etkiyi yapmamasında Hırvat antrörün de kabahatinin olmadığına işaret etti:
 
"Riekerink'in gidip Tudor gelince her şeyin çabuk değişip düzeleceğini sandı. Ama öyle olmuyor. Korkusuz bir antrenörümüz var, beğeniyorum ama hoca değişti diye her şey değişmez."
 
2017'de sözleşmesi sona erecek sona erecek 60 dünya yıldızı
Nazifoğlu yönetimin değişmesi halinde yeniden görevine dönüp dönmeyeceği sorusuna ise net bir cevap verdi ve kapıları futbola kapattığını açıkça söyledi:
 
"Çok yoruldum. Kabuğuma çekileceğim. Galatasaray'la artık bir taraftar olarak ilgileneceğim. Bundan sonra böyle bir görevi tekrar yapmayı düşünmüyorum."
 
Nazifoğlu'nun görev yaptığı dönemde Galatasaray'ın transfer hamleleri, Riekerink'i göreve getirme ve görevden alma kararları, oyunculara verilen cezalar da dahil birçok konu büyük tartışma konusu olmuştu.
 

Yorum Bırakın:

Gönder