Denayer 85 milyon euroluk Van Dijk'e övgü

Liverpool’un 85 milyon euroluk transferi Van Dijk’in kariyerinde ilginç bir ayrıntı dikkat çekiyor. Galatasaray’ın Belçikalı savunmacısı Jason Denayer, bu tarihe geçen yıldızın hayatında önemli bir yer tutuyor.

28.12.2017 15:54:00 Yorumlar (0) Okunma Sayısı (355)

Denayer 85 milyon euroluk Van Dijk'e övgü
 
Celal Umut / Skorer Dış | Devre arası transfer döneminin ilk bombasını , Dijk ile patlattı. 85 milyon euroya Southampton’dan transfer edilen 26 yaşındaki stoperin kariyerinde, lı yıldız Jason ’in çok önemli bir yeri var.
 
2014-15 sezonunda ’da Celtic’te beraber savunmayı oluşturan Denayer ile , kulüp tarihinin en iyi stoper tandemini kurmuşlardı.
 
Denayer de kariyerinde Van Dijk’in önemli bir yeri olduğunu her fırsatta dile getirmişti. O dönem İskoçya’da yılın en iyi genç oyuncusu seçilen sarı-kırmızılı futbolcu, partnerinin önemine değinerek, “Birlikte çok iyi oynadık. Van Dijk çok iyi bir oyuncu. Van Dijk’ten her gün bir şeyler öğreniyorum. Benden daha tecrübeli ve bana her zaman ne söyleyeceğini çok iyi bilir. Van Dijk’i hep dinlerim çünkü bana yardımcı olabileceğini, sayesinde daha iyi bir futbolcu olabileceğimi biliyorum” ifadelerini kullandı.
 
Celtic’te 29 maçta birlikte oynayan Denayer ile Van Dijk, İskoçya ve İskoçya Kupası’nı kazandı. 
Van Dijk, Premier Lig tarihinin en pahalı stoperi olma rekorunu kırırken, kariyerindeki ilk başlangıçları Denayer ile birlikte atmıştı. 
 

Yorum Bırakın:

Gönder